צבעי איפור

       
 
טבלת הצבעים שלך
הכלל המקובל על כל מומחי הצבעים הוא, כי כל אדם יכול ללבוש בגד בכל צבע שהוא, לפי העדפתו. הגוון, הוא אשר קובע את מידת ההתאמה.

קארול ג'קסון, בספרה "צבע של יופי", מציעה תיאוריה המבוססת על עונות השנה. לפי שיטתה כל אדם מייצג, על פי סולם הצבעים הטבעי שלו, עונה אחת מעונות השנה. בהתאם לעונה שאליה הוא משתייך נקבע סולם הגוונים המתאים לו. על פי התאוריה של קארול ג'קסון בניתי טבלאות צבעים לכל עונה. ניתן להדפיס את הטבלה בגודל של כרטיס אשראי, לשמור אותה בארנק, ולהשתמש בה בכל פעם שאתם קונים בגד או צללית.

אז מה שנשאר לכם לעשות הוא לקרוא מהם המאפיינים של העונות השונות ולבחור איזו עונה הכי מתאימה לכם (הקלקה על שם העונה תביא אתכם אל טבלת הצבעים המתאימה לכם).

הטיפוס החורפי:
הטיפוס החורפי מאופיין בעור ורוד, המקרין למעשה גוון כחלחל. שערו על פי רוב שחור, או נוטה אל הגוונים החומים. טיפוסים חורפיים רבים הם בצעירותם בעלי שיער חום בהיר, והשיער נעשה כהה עם הזמן. עיניהם הן בדרך כלל חומות או כחולות. הטיפוסים האוריינטלים, המאופיינים בעור בצבע זית, שייכים אף הם לטיפוס החורפי.

הטיפוס הקיצי:
הטיפוס הקיצי הוא על פי רוב בעל עור בהיר, כמעט "שקוף", בגוון ורוד. עיניו על פי רוב ירוקות או אפורות. שיערו בלונדיני או חום בהיר.

הטיפוס הסתווי:
צבע העיניים של הטיפוס הסתווי נע בין חום לירוק. שיערו יכול להיות בעל גוונים אדומים או גוני זהב (ג'ינג'ים).

הטיפוס האביבי:
עורם של בני הטיפוס האביבי על פי רוב בצבע אפרסק בהיר, עיניהם יכולות להיות בצבע כחול ירוק או אפור. שיערם בהיר מאד בילדות, ונעשה כהה עם השנים, אך שומר על גווני זהב או פלטינה.

הטיפוס הצהבהב:
אנשים שעורם משקף גוון צהוב משתייכם לקבוצה מיוחדת מבחינת התאמת הצבעים. לעיתים הגוון הצהוב משתקף מעיניו. חייב לבחור לעצמו גוונים שהצהוב הוא מהם והלאה, כדי שינטרלו את צהיבותו. כל הגוונים הצהובים או שהצהוב הוא חלק ממרכיביהם נוטים להשתלב עם הצהיבות שבעור ולהבליט אותה עוד יותר. גוון זה יכול להיווצר גם משיזוף שמנטרל את הוורידות הטבעית של העור (ורוד וסגול).